Маж со пиштол во рака лежел на трева во парк во Штип, пренесен во КБ-Штип

Маж со пиштол во рака лежел на трева во парк во Штип, пренесен во КБ-Штип


Во Полициската станица Штип синоќа било пријавено дека во паркот „Суитлак“ на ул.„Генерал Михајло Апостолски“ маж лежи на тревната површина од паркот и во рацете држи пиштол.

МВР информира дека лицето со возило на Брза помош е пренесено во Клиничка болница-Штип, каде што од страна на дежурен лекар е константирано изместување на лактот на раката, а по санирање на повредата ќе биде задржан на психијатриското одделение при Клиничка болница Штип. 

Од страна на полициски службеници во СВР-Штип константирано е дека станува збор за Р.П. (43) од Штип. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно