Малагурски република...

Малагурски република...


Српскиот режисер, политички коментатор и телевизиски водител, Борис Малагурски за Спутник Србија даде свое видување за спорот за името кој со години постои меѓу Грција и Македонија.

На еден духовит начин Малагурски ги коментира македонско - грчките односи, блокадите, стравот од претензии, дали тие се реални или не, протестите во Грција и слично. 

За што точно се работи погледнете во видеото. 

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно