Македонијо да ја спасиме Ања Минова од Штип, ДОНИРАЈТЕ!

Македонијо да ја спасиме Ања Минова од Штип, ДОНИРАЈТЕ!


Драги пријатели, Драга Македонијо, како и секогаш така и сега да се покажеме на дело, да Помогнеме на младата Ања, Потребна ни е вашата помош.

Ања Минова е хоспитализирана пред неколку недели и по извршен зафат на срцето е префрлена на хемофилтрација во Жан Митрев Клиник. 

Со цел да ја вратиме минимум нормалната функција на срцето за да го спасиме животот на Ања, за сега ургентно се потребни 15.000€. 

Од се срце ви благодариме на вашта хуманост и бесценета помош.

Хуманитарна сметка во Комерцијална Банка:
300081000002132

Број за донација од 100 денари на мрежата на Телеком:
143 131

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно