Македонија во баражот ќе игра против Романија

Македонија во баражот ќе игра против Романија


Противник на Македонија за бараж дуелите за СП 2019 ќе биде Романија. Првиот натпревар се игра на домашен терен,реваншот во Романија.

Натпреварите во баражот ќе се играат во стандардните термини во јуни (7-14 јуни). Дерби дуели ќе играат Словенија и Унгарија, а интересно ќе биде и на двобојот меѓу Хрватска и Црна Гора.

Бараж двојки за СП:

Србија – Португалија
Литванија – Исланд
Чешка – Русија
Словенија – Унгарија
Белорусија – Австрија
Македонија – Романија
Холандија – Шпанија/ Шведска
Норвешка – Босни и Хереговина/ Швајцарија
Хрватска – Црна Гора

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно