Македонија, Бакојани и Синди Крафорд

Македонија, Бакојани и Синди Крафорд


Дора Бакојани од опозиционата грчка партија Нова Демократија и сестра на лидерот на партијата, Киријакос, добро позната на македонската јавност, во изнаоѓањето на решението за името, јавплетка и светски позната манекенка Синди Крафорд.

Како што пренесуваат грчките медиуми, таа подржува нашето име да го има поимот Македонија, но под услов да има измени во македонскиот Устав, појаснувајќи дека едно е што сакаме, друго е што е реалноста.

Искрено јас би сакала да изгледам како Синди Крафорд, но... сугерирајќидека такво нешто нема да се случи.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно