МАКЕДОНЦИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ НА НОЗЕ: ''За заедничка Македонија во Берлин, Париз'' (ФОТО)

МАКЕДОНЦИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ НА НОЗЕ: ''За заедничка Македонија во Берлин, Париз'' (ФОТО)


Македонците во големите европски центри се мобилизираат и го креваат гласот против угнетување на нивната земја, како и против сите неправди кои му се случуваат моментално на македонскиот народ и државата.

Вчера нашинците маршираа во Берлин и Париз барајќи зачувување на името на државата како и националниот идентитет. 

Македонците поминаа пред Бранденбуршката порта, се фотографираа пред куќата на канцеларката Ангела Меркел и Рајхстагот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно