Лудост-автомобил се лизгаше на кровот

Лудост-автомобил се лизгаше на кровот


Тешка сообраќајка вечерва се случи во скопска Пинтија.

Засега нема детали од незгодата која се случи нешто пред 23 часот, освен дека не се работи за судир помеѓу две возила. Едно возило, марка голф, со гостиварски регистарски таблички, од засега непознати причини, се превртело на кров. Според очевидци едно лице било тешко повредено. Се чекаат подетални информации од МВР.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно