Лондон: На сред улица паднало големо парче лед од небото, случајните минувачи избегнале сигурна смрт (ВИДЕО)

Лондон: На сред улица паднало големо парче лед од небото, случајните минувачи избегнале сигурна смрт (ВИДЕО)


Еден чистач на улицата и случаен минувач за влакно избегнале сигурна смрт откако пред три дена, сред лондонска улица недалеку од Кју Гарденс паднало големо парче лед од небото, пренесува “BBC”.

Целиот настан бил снимен од камера која била поставена во такси компанијата “Bloomfield Executive Cars”. 

Се претпоставува дека парчето лед паднало од авион кој се приближувал кон лондонскиот аеродром Хитроу, еден од најпрометните аеродроми во Европа. 

Погледнете го видеото:


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно