Ливерпул е најдобрата екипа

Ливерпул е најдобрата екипа


Tимот на Ливерпул е најдобар во Европа според ранг-листата на УЕФА за оваа сезона.

Тие се пласираа во полуфиналето на ЛШ со своите импресивни настапи и УЕФА ги рангираше како најдобар тим во досегашниот дел од сезоната.

Нивна најнова жртва беше Манчестер сити, кој го поразија на „Итихад“ со 1-2 и така си обезбедија пласман понатаму.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно