ЛАЖАТ: 20 лаги кои секој маж ги има кажано барем еднаш за време на секс

ЛАЖАТ: 20 лаги кои секој маж ги има кажано барем еднаш за време на секс


Ретко, ќе најдете човек кој искрено ќе ви ја каже вистината во лице. Мажите ја имаат совладано вештината на лажење.

Тие знаат како да играат со зборови и да ја камуфлираат вистината и да добијат девојка која им верува. Постојат две теории за ова, или тој се обидува да избега со кажување на сите секс лаги или се обидува да не ве повреди и да ве натера да се чувствувате непријатно. Па ајде да провериме 21 секс лаги кои секој човек му ги рекол на својот партнер барем еднаш! 

1. Секогаш кога некој човек вели дека вашите гради се совршени, размислете за фактот дека не е искрен. Какви се несовршените?

2. Кога еден човек ви кажува дека “сте вкусни”, најверојатно само се обидува да ве направи да се чувствувате убаво. 

3. Ако некој ви каже дека му е прв пат, најверојатно лаже. Ако го набљудувате говорот на телото ќе забележите дали се искрени. 

4. За да шармираат жена, мажите обично лажат за нивното минато. Жените обично се чувствуваат убаво да чујат дека мажот сексуално се препушта само со некој кој вистински го сака. 

5. Мажот секогаш признава дека сака да користи кондом за време на сексот, но ова е една голема лага. Тие многу добро знаат што една девојка сака да чуе. 

6. И ако рече дека не може да сврши без кондом- лаже. Момците, всушност уживаат во пенетрација без кондом. Ова е една од најголемите секс лаги на сите времиња. 

7. Кога не е раположен за секс, тој ќе каже дека е уморен. Сексот бара еден да биде енергичен а тоа не секогаш е случај. Оттука, таквата глума им помага да ја избегнат ситуацијата. 

8. Природата на момчето е да и каже на девојката дека таа е најдобра од сите со коишто бил. Сепак, ова е една од почестите секс лаги. 

9. Кога еден човек се соочува со прашањето за местото на живеење, тука се појавуваат со лаги и некако се прескокнува темата. 

10. Ако некој вика “Јас ќе ти се јавам”, тогаш тоа значи “јас може да се јавам”. Ова е многу стандардно однесување кога еден дечко заминува. 

11. Една од најпаметните секс лаги. Кога момчето сака да остави впечаток дека сака секс со вас, туку само сака да лежи до вас, тој само се надева дека ова ќе води до секс. 

12. Ако има секс снимка од вас и него, тој може да вети дека нема да ја покаже никого. Но, дефинитивно ќе ја покаже на своите најдобри пријатели за да го докаже своето ремек-дело. 

13. Кога еден човек ви кажал “Јас не сум во брак”, тоа всушност значи дека не сум посветен на жена ми, бидејќи сите мажени мажи сакаат да го играат тој двоен живот. Оттука, сексуалните лаги стануваат дел од нивниот живот. 

14. “Никогаш порано не сум го кажал ова”. Ова е добро дизајниран дијалог од страна на повеќето мажи за да ги воодушеват своите жени. И жените обично паѓаат за такви секс лаги. 

15. “Ги сакам твоите родители”. На момчињата им е потребно одобрување од девојката од прва рака, во врска со нејзините членови на семејството. 

16. Кога еден човек е соочен во врска со друга девојка, тој вообичаено наведува “Не, никогаш не сум се гледал со неа”. Тој пресекува долга приказна, само за да избегне огромна апсурдна кавга. 

17. Кога ќе се сретнте со друга девојка, без разлика дали ја гледа таа девојка, тој едноставно ќе одрече “Не! Не ја гледав.” Па, дозволете ми да ви кажам, тоа е човечка природа, сите го прават тоа, дури и девојчињата. 

18. Тој отворено ќе лаже дека никогаш не гледа порно филмови. Ова ќе биде тешко да се поверува, освен ако тој не е еден во милион. 

19. Кога одредено прашање е поставено и момчето ви го кажало тоа, “можеме да зборуваме за ова подоцна”, тогаш тоа значи дека има нешто и нема намера воопшто да зборува за тоа. 

20. Кога еден човек ви кажал: “Ти си единственото нешто на кое размилсувам кога мастурбирам”. Девојки, никогаш не го земајте тоа здраво за готово, бидејќи не сте единственото нешто што го има на ум. 

21. Секогаш кога тој ја пофали вашата облека и ќе ви каже дека изгледате одлично, запомнете, тоа е лага. Никој не е идиот да ви каже дека изгледате ужасно.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно