Латас отсутен од судење.Причина, семејна.

Латас отсутен од судење.Причина, семејна.


Новинарот Драган Павловиќ Латас денеска не се појави во Кривичниот суд каде што му се суди за случајот „Тотал“, поради што рочиштето се одложи. Наредното е закажано за 11-ти април.

Како што појасни одбраната Латас поради семејни причини не е во можност да присуствува на рочиштето, бидејќи се наоѓа во Германија. Можно е и да се одложи следното рочиште бидејќи според адвокатите на Латас тој во Германија би требало да се задржи до 10-ти мај.

Латас во „Тотал“ се товари за даночно затајување како сопственик и управител на неколку фирми.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно