Косовка девојка повредена во Тетово

Косовка девојка повредена во Тетово


Во Тетово на булевар „Видое Смилевски Бато“, се случила сообраќајна незгода.

Во незгодата учествувале патничко моторно возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(59) од Тетово и патничко моторно возило „Цитроен Ц3“, исто така со тетовски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(29) од Тетово. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобилa сопатничката од возилото „Голф“ Н.Н.(21) од Косово, која по укажаната лекарска помош во Клиничка болница Тетово е префрлена во Комплекс клиники "Мајка Тереза" Скопје.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно