Кој со Оскар , кој со револт?

Кој со Оскар , кој со револт?


Современата бајка на мексиканскиот режисер освои четири награди. Ова е целосната листа на победници 

Најдобра продукцијаThe Shape of Water 

Странски филмA Fantastic Woman 

Споредна женска улогаAllison Janney, I, Tonya 

Краткометражен анимиран филм:Dear Basketball 

Најдобар анимиран филм:Coco 

Визуелни ефекти:Blade Runner 2049 

Сценарио:Dunkirk 

Краток документарен филм:Heaven Is a Traffic Jam on the 405 

Live action shortThe Silent Child 

Најдобро адаптирано сценарио:Call Me by Your Name

Оригинално сценариоGet Out

КинематографијаBlade Runner 2049 

Најдобар звук:The Shape of Water 

Најдобра песна:
Remember Me, Coco

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно