Ќерка го ограбила татка си, му украла накит и пари вредни 10.000 евра

Ќерка го ограбила татка си, му украла накит и пари вредни 10.000 евра


Осумнаесетгодишна девојка од тетовското село Туденце е осомничена дека од сефот на татко ѝ украла разен златен накит и пари вредни повеќе 10.000 евра.

Според информациите на МВР, вчера Н.С. (45) од село Туденце пријавил дека во периодот од 27 декември лани до 21 февруари пријавил дека непознат сторител извршил кражба во неговата куќа, на непознат начин и без оштетувања. 

Сторителот, според пријавата, влегол во спалната соба и од сеф со шифра одзел повеќе парчиња разновиден златен накит и 3.000 евра во разни апоени вредни над 600.000 илјади денари. 

Набргу по пријавувањето, велат од МВР, кражбата била расчистена, а осомничена е 18-годишната ќерка на пријавителот Н.С.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно