Касапница во ноќен клуб во Бразил, десетици се убиени!

Касапница во ноќен клуб во Бразил, десетици се убиени!


Најмалку 14 лица загинаа при стрелба во ноќен клуб во бразилскиот град Форталеза, кој се наоѓа во североисточниот дел на латиноамериканската земја, информираат светските новински агенции.

“Можеме да потврдиме за 14 смртни случаи”, изјави Андреа Коста, одговорна за Одделот за безбедност во државата Сеара, главниот град на Форталеза.

Меѓу повредените има хоспитализирани, кои се во тешка состојба.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно