Карамбол од три возила кај Лозово

Карамбол од три возила кај Лозово


На магистралниот пат Велес-Штип, кај Лозово, дошло до судир помеѓу три возила.

Патничко возило мерцедес, со штипски регистарски ознаки, управувано од М.П. (46) од Штип, удрило во патничко возило тојота, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Д. (27) од Скопје. После тоа возилото тојота, удрило во патничко возило цитроен,  со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Г. (49) од Скопје.

Притоа, со повреди се здобил А.Г.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно