Каналот на смртта повторно го зеде данокот: Двајца загинаа каде што беше убиена Јелена

Каналот на смртта повторно го зеде данокот: Двајца загинаа каде што беше убиена Јелена


Страшна сообраќајна несреќа се случи во 9:50 во Борча, на патот кон населбата Црвенка, кога автомобил “поло” слета во канал!

Итна помош, полицијата и пожарникарите брзо стигнаа на местото на настанот, а автомобилот е извлечен од каналот.

Дури тогаш – две безживотни тела, машко и женско, се извадени од каналот.Увидот е во тек.

Низа трагедии се случиле на ова место. Онаа што го потресе Балканот е кога кај овој канал беше пронајдено мртво телото на пејачката Јелена Маријановиќ

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно