Каменуван патнички воз во Драчево

Каменуван патнички воз во Драчево
Според информациите кои ги соопшти Министерството за внатрешни работи, синоќа кај Железничка станица-Лисиче во правец кон Железничка станица-Драчево, на околу 30 метри пред рампата за населба Драчево, од страна на непознато лице каменуван е патничкиот воз кој сообраќа на релација Скопје – Кочани, при што е скршено едно стакло. 

Од МВР информираат дека нема повредени патници и дека се работи на расчистување на случајот.   . 

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно