Каде Чавков го пиеше слободарското виски

Каде Чавков го пиеше слободарското виски


Откако ексдиректорот на БЈБ, Митко Чавков, бил пуштен во куќен притвор, на 27 март, истата вечер полицајци од Полициската станица Центар направиле две контроли, во 18 часот и 20:30, и не го нашле на адресата.

„Никој не им отворил врата. Тоа е денот кога Обвинителството подигна обвинение“, рече претседателот на кривичниот суд, Иван Џолев, на брифинг со новинарите.

Џолев рече дека Чавков самоволно одлучил куќниот притвор да го издржува на друга адреса. Тоа го имале предвид судиите кога ја донеле одлуката домашен притвор да му биде заменет со притвор

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно