Јелена Розга и Стјепан Хаусер од „Two Cellos“ раскинаа неодамна, а тој веќе се ожени.

Јелена Розга и Стјепан Хаусер од „Two Cellos“ раскинаа неодамна, а тој веќе се ожени.


Јелена Розга и Стјепан Хаусер од „Two Cellos“ раскинаа неодамна, а тој веќе се ожени.

На католички Велигден, тој со својата избраничка се заколна на вечна љубов.

Неговата сопруга е американската пијанистка со потекло од Узбекистан Лола Астанов, а со која тој настапувал.

Не можевме да одбереме подобар ден за да се венчаме. Среќен Велигден на сите. Господин и госпоѓа Хаусер, напиша Стјепан на Инстаграм.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно