Изгоре зграда во Ужице

Изгоре зграда во Ужице


Пет стана изгореа во пожарот што синоќа ја зафати зградата на улицата Душан Поповиќ број 66 во Ужице-Србија.

 Екипи пожарникари го гасеа пожарот до раните утрински часови, а во текот на интервенцијата повреден е еден пожарникар.Околу 100 луѓе од 30 станови во оваа зграда, биле евакуирани и ноќта ја поминаа или кај соседи или во студентскиот центар во Ужице.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно