Избувнал пожар во куќа во Бутел, сопственикот сам го изгаснал

Избувнал пожар во куќа во Бутел, сопственикот сам го изгаснал


На улица „Бутелска“ во куќа сопственост на Д.Т.(65) вчера утрината околу 9.15 часот избувнал пожар при што опожарени се греди од кровната конструкција.

Повредени лице нема, пожарот е изгаснат од страна на сопственикот на куќата, информираат од МВР.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно