Им паднал куршум додека си седеле на тераса во Скопје

Им паднал куршум додека си седеле на тераса во Скопје


Вчера во 15 часот улицата „Брсјачка Буна“ во Скопје, додека Е.А. (45) седел на терасата со неговата сопруга З.А. (42), помеѓу нив паднало зрно од огнено оружје, кое ја оштетило настрешницата од лесонитни табли.

Вчера во 15 часот улицата „Брсјачка Буна“ во Скопје, додека Е.А. (45) седел на терасата со неговата сопруга З.А. (42), помеѓу нив паднало зрно од огнено оружје, кое ја оштетило настрешницата од лесонитни табли. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно