Играл и нож и пиштол

Играл и нож и пиштол


Во Секторот за внатрешни работи Скопје С.З. пријавил дека бил нападнат пред зградата во која живее.

Според пријавата додека се враќал кон неговиот дом лоциран на улицата „Крсте Арсенов“ заедно со неговата сопруга и малолетното дете, пред влезот од зградата ги забележал како стојат Ш.З. и Љ.З.Тие почнале вербална  расправа со пријавителот, а Љ.З. почнал да го влече и извадил нож и со истиот замавнал кон него, но С.З. успеал да се оттргне. Ш.З. извадил пиштол, кој го репетирал и го вперил кон С.З. заканувајќи се дека ќе го убие.

Причина за нападот била нивна претходна расправија.

Полицијата  презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно