И по три месеци од убиството на Оливер Ивановиќ, сомнителни нема

И по три месеци од убиството на Оливер Ивановиќ, сомнителни нема


Сопругата на лидерот на граѓанската иницијатива СДП Оливер Ивановиќ, на социјалната мрежа твитер стави слика од нивниот син потсетувајќи колку време поминало од смртта на нејзиниот сопруг.

Пред три месеци тој го изгуби животот. Тој загина на 16 јануари, зад грб непознати лица пукаа во него. 

Сѐ уште нема осомничени.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно