И мразот и снегот ќе се стопат со овие убавици

И мразот и снегот ќе се стопат со овие убавици


На Олимпискиот стадион во јужнокорејскиот Пјонгчанг денеска беа отворени 23. Зимски олимписки игри.Учествуваат многу девојки, некои за прв, а некои можеби за последен пат на олимпијада

Меѓу нив најверојатно е ѝ американската скијачка Линдзи Вон, која многумина ја сметаат за една од најубавите спортистки во светот.

Атрактивната Американка ја предводи листата од десет најубави олимпијки.

1. Линдзи Вон (33) – скијање

2. Доротеа Вирер (27) – бијатлон

3. Силеј Норендал (24) – сноуборд

4. Ешли Вагнер (26) – уметничко лизгање

5. Ана Гасе (26) – сноуборд

6. Џејми Андерсон (26) – сноуборд

7. Теса Вирчу (28) – уметничко лизгање

8. Рован Шишајр (22) – хајлфпајп

9. Медисон Чок (26) – уметничко лизгање

10. Линдзи Џакобелис (32) - сноубордТекстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно