И фусбалер сам, и ловец сам

И фусбалер сам, и ловец сам


Не ви се верува.Златан Ибрахимовиќ во Македонија, па и во Штип. Не ви се верува но вистина е.

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, кој во моментов повторно е надвор од терените поради повреда, денеска секако беше главна атракција во Штип.

Тој е дојден на лов, и треба да остане и во наредните неколку денови, а дел од најсреќните штипјани имаа и можност да се фотографираат за спомен со легендарниот напаѓач.

Швеѓанецот е најновата фудбалска ѕвезда која доаѓа во Македонија на лов, откако претходно беа и Единсон Кавани, Диего Милито…

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно