Хрватска: Обилни дождови и силен ветер со над 100 километри на час

Хрватска: Обилни дождови и силен ветер со над 100 километри на час


Невреме проследено со обилни врнежи од дожд ја погоди Хрватска, што предизвика поплави во одредени делови, како и големи проблеми во сообраќајот, пренесуваат хрватските медиуми.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно