Хорор во Кочани: Татко го избоде синот (38)

Хорор во Кочани: Татко го избоде синот (38)


Вчера околу 23.20 часот во с.Теранци, кочанско, дошло до распаравија и физичка пресметка помеѓу Д.С.(75) и неговиот син Д.С. (38).

Во пресметката, таткото со нож му нанел две убодни рани на синот. После тоа, Д.С. (38) бил пренесен во Медицински центар Кочани каде му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување. Д.С. (75) бил приведен во Полициската станица Кочани. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно