Хорор пред познат скопски ноќен клуб: Момче итно пренесено во болница со тешки повреди, детали за инцидентот за кој зборува цело Скопје

Хорор пред познат скопски ноќен клуб: Момче итно пренесено во болница со тешки повреди, детали за инцидентот за кој зборува цело Скопје


Тежок инцидент го потресе Скопје доцна синоќа, на само 30 минути по полноќ.

На 10.03.2018 година во 00.30 часост пред ноќен клуб на улица “Јордан Мијалков” од страна на група непознати сторители бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад над лицето Н.Б.(25) од Скопје. Од физичкиот напад оштетениот се здобил со видливи повреди скршеница на горната вилица, оток и други повреди на главата. 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно