Хакери го избришаа видеото за ,,Деспасито" и напишаа ,,Слобода за Палестина"

Хакери го избришаа видеото за ,,Деспасито


Најгледаното Јутјуб видео во историјата на платформата, видеоспотот на песната „Деспасито“ на Луис Фонси, е избришано.

Само пет дена откако беше претставено како првото видео кое досега достигнало до 5 милијарди прегледи, исчезна. Наместо оригиналното видео, се појавуваат маскирани лица со пиштоли кон камерата, што не е дел од видеоспотот за песната. Според ова, Јутјуб и Вево се најверојатно мета на хакерски напад.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно