Градоначалничката на Арачиново Халими имала сообраќајна несреќа во Приштина!

Градоначалничката на Арачиново Халими имала сообраќајна несреќа во Приштина!


Градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими, доживеала сообраќајна несреќа во Приштина за време на семејно патување.

Како што пишаа на  на официјалната фан страна на СДСМ Арачиново, Халими претрпела мала телесна повреда.

Во сообраќајката се повредила и нејзината ќерка, меѓутоа таа е надвор од животна опасност. И од таму а и ние како редакција ИнфоЦентар и поакуваме брзо опоравување.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно