Грабеж во аптека-лекови, пари или живот

Грабеж во аптека-лекови, пари или живот


Во СВР-Битола било пријавено дека е ограбена аптека на улицата „Филип Втори Македонски" во Битола.

Во аптека влегло непознато лице и со закана од пиштол од вработените одзело околу 10.000 денари и мобилен телефон по што го напуштил местото на настанот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно