Гол Трамп 20.000 долари, облечен и беспари не го сакаат

Гол Трамп 20.000 долари, облечен и беспари не го сакаат


Скулптурата од голиот Доналд Трамп ќе биде понудена на аукција во Ну Џерси, а тоа го објави аукциската куќа Џулијен, која соопштила дека тоа е единствената преостаната работа на Анархистичката колективна индиска линија.

Во пресрет на изборот за Доналд Трамп да биде претседател на САД, другите такви статуи кои биле поставени во Њујорк, Сан Франциско, Лос Анџелес и Кливленд, биле сосема уништени. 

Скулптурата од голиот Доналд Трамп ќе биде понудена на аукција во Њу Џерси, а тоа го објави аукциската куќа Џулијен, која соопштила дека тоа е единствената преостаната работа на Анархистичката колективна индиска линија.

"Голиот Трамп" ќе биде на аукција на 2 мај, за неверојатни 20.000 до 30.000 долари.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно