Го спремале за погреб а тој станал, сите панично избегале - детали за старецот Предраг

Го спремале за погреб а тој станал, сите панично избегале - детали за старецот Предраг


Приказната за Предраг од Србија кој е пензионер и за малку жив ќе го закопале веќе ја прочитавте, но семејството сега раскажува каков шок доживеало.75-годишниот старец седел дома и се греел, а кога влегол неговиот син сфатил дека тој не мрда.

Викнал Брза помош, а тие не направиле детален преглед, туку само констатирале смрт кај старецот. Тој бил префрлен во интерното одделение, а на родините не им било дозволено да го видат.

Тој бил оставен таму, за среќа не бил ставен во мртовечница. неговото семејство веќе купило погребна опрема и ковчег.Кога неговото семејство влегло да го земе од собата, тој бил станат, сите се шокирале и избегале освен кумот кој бил присебен.

Го прашал како си, а старецот рекол не е најдобро, но ете.

Овој случај го крена Балканот на нозе.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно