Го прелагале за 15.000 евра

Го прелагале за 15.000 евра


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Е.Х. (30) и Е.Џ. (41), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама.

Како што информираа од полицијата на 2 декември 2017 година во  кафе бар во Струга пријавените постигнале усмен договор за купопродажба на две моторни возила и на Б.К. (50) требало да му исплатат 15.000 евра.

На 4 декември 2017 година Б.К. им ги дал клучевите од возилата, но пријавените не ја исплатиле договорената сума, ниту пак, договорот го завериле на нотар, со што му причиниле материјална штета од 15.000 евра

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно