Го прегазил и избегал, пешакот починал – страшна несреќа во Македонија

Го прегазил и избегал, пешакот починал – страшна несреќа во Македонија


Околу 18 часот на регионалниот пат Велес-Градско, непознато лице управувајќи патничко моторно возило удрило во пешак, го оставило на патот и избегало.

Се работи за 33-годишниот Д.В. од село Аџиматово, велешко, кој откако возачот избегал, возило на Итна медицинска помош е пренесен во Општа болница Велес, каде починал. 

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно