Го фатиле сосе дрогата

Го фатиле сосе дрогата


На ул. „Иво Лола Рибар“ во Тетово, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го затекнале Ј.Ќ. (39).

Тој живеел во Нераште, тетовско, и при преглед во кутија од цигари пронашле седум најлонски пакувања со хероин. Пакувањата му биле одземени  и дадени на вештачење, а тој бил лишен од слобода и задржан во полициска станица.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно