Ѓоковиќ и српски Информер

Ѓоковиќ и српски Информер


Новак Ѓоковиќ ја обнови соработката со неговиот поранешен тренер Вајда.

Под менторството на Вајда, Ѓоковиќ ги имаше најбрилијатните партии тенис и одлични резултати.Српскиот портал “Информер“ со стрип карикатура му ја честиташе соработката на Ѓоковиќ, кој за да игра мора да се храни.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно