ГАК: Таткото беше агресивен, не сме рекле дека му го нема бебето

ГАК: Таткото беше агресивен, не сме рекле дека му го нема бебето


– Не е точна дадената изјава дека бебето „му го нема“, туку дека мајката која како оперирана се уште е на интензивна нега и дека документите уште се таму, соопшти Гинеколошко - Акушерската Клиника од Скопје (ГАК)

за случајот вчеравечер се огласи и Министерството за здравство со најава дека ќе го истражи.

Клиниката за гинекологија и акушерство демантира дека имало исчезнато бебе како што вчера објавија дел од медиумите пренесувајќи изјава од таткото на новороденчето.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно