Фудбалерите на Ливерпул не знаат кој е Роки?!!

Фудбалерите на Ливерпул не знаат кој е Роки?!!


Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп пред мечот со Манчестер Сити одлучи да открие една своја „тајна“ се со цел пред мечот да ги мотивира своите фудблери.

Германскиот стратег призна дека тоа доста често го правел додек бил на клупата на Борусија Дортмунд, но престанал да користи некои методи кога видел дека некои од играчите не знаат кој е Роки Балбоа.

Клоп призна дека е воодушевн од филмовите со клуниот Роки, па пред меч со Баерн Минхне пробал да ја мотивира екипата на „милионерите“ со инсерти од овој филм.

„Роки Балбое е голема инспирација за мене. Пред една средба со Баерн зборував со моите фудбалери за Иван Драго и Роки. Имав подготвено презентација, говор, едноставно се и почнав полека да зборувам“ изјави Клоп и продолжи:

„Бев доста мотивиран во сета таа прикзна, а потоа забележав дека моите играчи воопшто не реагираат. Застанав и прашав дали знаат кој е Роки Балбоа. Останав тажен и разочаран кога се јавија само двајца фудбалери“, отки Јирген.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно