ФУДБАЛЕР ПОРАДИ ДОЛГОВИ СЕ САМОУБИЛ: Страшно самоубиство пред трговски центар!

ФУДБАЛЕР ПОРАДИ ДОЛГОВИ СЕ САМОУБИЛ: Страшно самоубиство пред трговски центар!


Фудбалер поради долгови се убил во Белград! Самоубиството го извршил пред трговски центар.

Бојан Перич (36), бивши фудбалер, извршил самоубиство вчера околу пет часот наутро, на паркингот пред трговскиот центар „Roda“, во близина на автопатот Белград-Шид во Нов Белград.

Како што дознаваме највероватно Бојан си го одзел живото со ловачка пушка, поради долгови. Случајни поминувачи го пронашле во неделата, страшна гледка било тоа на празниот паркинг пред маркетот. 

Нема никакви сведоци.

 - Немало сведоци за време на пукањето, но судејќи по трагите кои полицијата ги открила на самиот увид, Бојан пукал во себе додека седел во своето „BMW“. Неговото тело го пронашле случајни минувачи поред возилото, отворена врата, се сомневаат дека починал на лице место, и тоа само неколку саати пред него што го пронашле. Очигледно се спремил за тој чин, го избрал тој паркинг и време кога е празно тоа место, за да не би загрозил нечива безбедност. Стои во изјавата. Според неофицијалните податоци, мотивот на ова самоубиство се неговите долгови, а како што обавестуватаат, дежурниот истражувач не побарал продолжување на истрагата. 

-Тој дел на паркингот пред трговскиот центар не го покриваат камери. Не знаеме ништо, само наслушнавме дека полицијата била тука цела ноќ - изјавуваат работниците од трговскиот центар. 

Имал успешна кариера 

Како што дознаваме Бојан бил долгогодишен играч на мал фудбал. - Успешната кариера ја завршил пред неколку години во еден клуб на Нови Пазар. Позади себе ги остава својата сопруга и ќерката која има само шест години. Изјавува соговорникот и додава: 

- Бојан никогаш не се пожалил на проблеми во семејството или за работата. Неговите роднини и пријатели се шокирани. И понатаму не можат да поверуваат што се случило. Бил од големо значење за ќерката. Боја инаку бил пријател со бројни српски фудбалери, многу од нив и ден денес играат во познати европски клубови, а некои од нив се и репрезентативци на Србија.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно