ФОТО: Се преврте комби возило пред тунелот кај Велес!

ФОТО: Се преврте комби возило пред тунелот кај Велес!


Попладнево пред тунелот кај Башино село Велешко се преврте комби возило.

На автопатот Скопје- Велес кај Башино село, пред тунелот, возил Рено кангу со велешки регистерски ознаки, управувано од Г.С,( 36) изгубил контрола над возилото и се превртел. За среќа нема повредени, само материјална штета.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно