Фортуна им била наклонета во пожарот на домот

Фортуна им била наклонета во пожарот на домот


На улица "Катлановска" во Скопје, вчера околу 23 часот, во куќата на 70-годишниот А.М. настанал пожар, информираа од МВР.

Според полицијата, истиот бил изгаснат од страна на членови на семејството. Во моментот на пожарот во куќата престојувале шест члена од семејството, а за среќа нема повредени лица. 

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно