Филмски грабеж во Скопје - за минута ограби бутик, се е снимено на камера

Филмски грабеж во Скопје - за минута ограби бутик, се е снимено на камера


На снимката од камерите се гледа дека разбојникот бил вооружан, облечен во капут и добро маскиран. Тој влегува во бутикот и се упатува кон касата каде стојат две девојки. Ги зема парите и се упатува кон излезот.Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно