Фантастичен погодок на Леонард Жута(видео)

Фантастичен погодок на Леонард Жута(видео)


Ријека дојде до лесен триумф од 4-0 против Истра во 21. коло од шампионатот во Хрватска.

А, стрелец на последниот погодок за Ријека беше македонскиот интернационалец Леонард Жута кој во 89. минута постигна вистински еврогол директно од слободен удар…


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно