Ем не им продал јаболки, ем ги олеснил 2.000 евра

Ем не им продал јаболки, ем ги олеснил 2.000 евра


Жител на Ресен измамил 40-годишен српски државјанин од Лесковац, кој дошол кај него со намера да откупи јаболка.

ЦРНА ХРОНИКА

Според информациите од МВР, во текот на вчерашниот ден Србинот В.Ш.(40) заедно со неговиот син дошле во магацинот на ресенчанецот У.А. каде гледале јаболка за откуп. Потоа се префрлиле во деловните простории каде што У.А. им побарал 2.000 евра за да им спакува 20 тони јаболка за наредниот ден, а тие ја извршиле исплатата.

Кога пријавителот од Србија забележал дека лицето не му понудило писмен договор, а немало ниту печат, туку се потпишал на обичен бел лист хартија, му рекол да му ги врати парите. У.А. му ветил дека ќе му ги врати на друга локација, но не се појавил. Тогаш В.Ш. сфатил дека е измамен и случајот го пријавил во полициска станица, од каде се преземаат мерки за целосно расчистување на истиот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно