Експлозија во фабрика за оружје во Црна Гора, има повредени

Експлозија во фабрика за оружје во Црна Гора, има повредени


Во фабриката за оружје „Тара“ во Мојковци дојде до експлозија во која две лица се потешко повредени.

Неофицијано, повредените работници со хеликоптери ќе бидат пренесени во Клиничкиот центар во Подгорица, информираат црногорските медиуми. 

Засега не се познати причините за експлозијата.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно