ЕКСКЛУЗИВНО:Загина Мотоциклист кај Џонсон Контролс во Штип

ЕКСКЛУЗИВНО:Загина Мотоциклист кај Џонсон Контролс во Штип


Сончевото време на крајот излезе трагично.На патот Штип –Кoчани се случи тешка сообраќајна несреќа, во близина на Џонсон Контролс.

Во сообраќајката учествувале патничко моторно возило и два мотоцикла. Во незгодата починал едниот мотоциклист, додека другиот е пренесен во Клиничката болница во Штип. 

СВР Штип направи увид и се очекуваат деталите за причината за оваа несреќа.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно