ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Не напушти прерано, а Македонската сцена изгуби ПЕЈАЧИШТЕ!

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Не напушти прерано, а Македонската сцена изгуби ПЕЈАЧИШТЕ!


Беше голем другар и пријател, беше голем гурман ама беше ПЕЈАЧИШТЕ во Македонија од кого многумина учеа како се пее. Не многу експонираниот Зоран Дамјанов основачот и прв вокал на група „ДРИМ ТИМ', „Ројал“ итн...

Го загубивме пред неколку месеци... Сопруг на Мери и татко на две близначиња кои ги чекаше долго време на овој свет. Вечерва преку Композиторот и Аранжер Васко Ристов или познат како Васко Канада Ви презентира ЕМОТИВНО досега необјавено ВИДЕО од едниот и единствен Зоки Дамјанот.

Фали на оваа Македонска „јадна“ естрада ваков лик, познат по неговата насмевка, смисол за хумор, Другарство и по една ....Но за жал таа (една) кај него небеше никогаш една беа малку повеќе, кои ете за ЖАЛ таа „една“ го однесе таму каде што еден ден за жал сите ќе завршиме, но нека е со ред....

Другар Зоки, Почоивај во мир, а твоето име и презиме, твојот лик и дело ќе остана во нас запаметен вечно. Да се потсетиме:


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно